مدرسه غواصی جزيره سفيد آرامش با مديريت سركار خانم غنچه گل بافيان در سال ۱۳۸۵با مجوز رسمی از فدراسیون نجات غریق و تربیت بدنی تاسيس و راه اندازی گرديد و از همان سال فعاليت خود را بصورت تخصصی و آكادميك در دو بخش بانوان و کودکان با كادری مجرب آغاز نمود.
جزيره سفيد آرامش ، از ابتدای تاسيس تا امروز اولين و تنها مدرسه غواصی ويژه بانوان و كودكان در ايران می باشد كه موفق به اخذ مدارك مرتبط و برگزاری دوره های مختلف در اين رشته شده است.
به دليل گسترده بودن فعاليت های اين مدرسه در رشته غواصی می توان به مختصری از اين فعاليت ها اشاره كرد:
  • برگزاری سمينار تخصصی رشته غواصی در دانشگاه علوم كشاورزی استان - سال ۸۷
  • برگزاری workshop تخصصی در دانشگاه علمی كاربردی استان تهران بزرگ - سال ۸۸
  • شركت در نمايشگاه علوم دريایی و دريانوردی و كسب تقديرنامه از سوی سازمان منطقه آزاد چابهار - سال ۸۶
  • شركت در نمايشگاه صنعت گردشگری و توريسم در استان تهران - سال ۸۸
  • شركت در نمايشگاه صنعت گردشگری منطقه آزاد چابهار - سال ۸۸
  • همكاری با موسسه علوم و تحقيقات شيلات چابهار و برگزاری چندين دوره  workshop
  • برگزاری كلاسهای تخصصي مرجان شناسی به همراه جناب آقای دكتر امينی در جزيره زيباي كيش
  • برگزاری كلاسهای آموزشی با همكاری هیات های نجات غريق و غواصی چندين استان از جمله : اصفهان ، اراك ، كرمانشاه ,کردستان(قروه) و ...از سال ۸۵ تا کنون
  • شما خوبان می توانید کلیه فعالیت های این مدرسه را نیز از سال ۹۳ تا کنون در قسمت اخبار و گالری مشاهده نمایید.
 
لازم به ذكر است كه اين شركت ، اولين برگزاره كننده تورها و خدمات ورزشهای آبی ويژه بانوان است و با حمایت فدراسيون نجات غريق و غواص ايران به اجرای تورهای آموزشی و تفريحی پرداخته كه هدف آن ، آشنایی و معرفی جذابيت های دنيای زير آبهای نيلگون خليج فارس ، همراه با ورزش غواصی برای بانوان ايران زمين است.
همچنين اين شركت از سال ۱۳۸۶ با تكنيك هيدروتراپی به درمان برخی از بيماری ها پرداخته كه نتايج حاصله از آن در سال های اخير چشمگير بوده است.
شركت جزيره سفيد آرامش برای معرفی تنوع و زيبایی های ورزش های آبی ، آموزش حركات موزون در آب را جزئی از دروس فوق برنامه خود قرار داده است.
حال مژده به كليه علاقه مندان به غواصی كه اين شركت از سال ۱۳۹۰ با همكاری مدرسين مجرب آقا و مورد تاييد فدراسيون نجات غريق و غواصی كلاس های آقايان را نيز برگزار می كند.
اين مدرسه طی مدت دوسال اخير با همكاری مراكز تفريحی و ورزشهای آبی توانسته است رشته غواصی را در سيستم های مختلف PADI , CMAS , Microdive را برای بانوان و آقايان راه اندازی كند.
این مدرسه در حال حاضر تنها مدرسه غواصی ایران می باشد که بصورت آکادمیک و طبق استاندارد جهانی کلیه دوره های آموزشی خود را برگزار می کند.
a10.jpg